Centrální nákup Plzeňského kraje udává směr veřejného zadávání v ČR – získal ocenění FSA 2024

Ředitelka Jana Dubcová a její tým z Centrálního nákupu Plzeňského kraje (CNPK) zcela ovládl letošní ročník FSA (Fair Sourcing Awards). Ocenění jsou udělována v několika kategoriích jednotlivcům a týmům za aplikaci inovativních přístupů v rámci veřejného zadávání a za zavádění postupů, které se zaměřují na sledování a adaptaci aktuálních trendů ve veřejných zakázkách, zejména pak s ohledem na zefektivňování procesů skrze jejich automatizaci a digitalizaci.

V kategorii Procurement Master získala Jana Dubcová první místo a stala se tak nejvlivnější osobností veřejných nákupů v České republice pro rok 2024. Kategorie Procurement Master oceňuje činnost špičkových odborníků v oblasti veřejných zakázek, kteří svým znalostem a dovednostem v oblasti veřejného zadávání efektivně vdechují život v praxi veřejných nákupů a inspirují tak další veřejné zadavatele.

V kategorii Procurement Trend získala Jana Dubcová a tým CNPK druhé místo mimo jiné za implementaci nových systémů, jako je interní e-shop pro nákup centrálně vysoutěžených komodit organizacemi Plzeňského kraje a systém workflow pro administraci veřejných zakázek, který pomůže s automatizací a robotizací procesů CNPK za pomoci contract managementu propojeného s umělou inteligencí.

Předávání ocenění FSA proběhlo na jubilejním 20. výročí festivalu eBF v Ostravě, který se zaměřuje na elektronizaci nákupu ve veřejném i soukromém sektoru. K přebírání ocenění Jana Dubcová milým gestem pozvala na podium celý svůj tým, kterému v dojetí poděkovala za jeho tvrdou práci a podporu.